PORADNA
Srovnavač izolací
1

Srovnáme izolace11 nejpřísnějších kritérií

2

Spočítáme úsporua přínosy izolace u Vás

3

Navrhneme řešenípro Váš konkrétní objekt

4

Poradíme s výběremprozradíme, na co si dát pozor

Srovnávač izolací

Srovnáváme desítky izolačních materiálů a nabízíme nejideálnější materiál pro izolaci vašeho objektu

Srovnávač izolací sloučil všechny dostupné informace kolem foukaných tepelných izolací zastrčené v různých koutech celého internetu na jedno místo. Zároveň z těchto dostupných informací vytvořil jednoduché porovnání jednotlivých izolačních materiálů. Veškeré uvedené informace byly čerpány z veřejných zdrojů nebo byly poskytnuty na základě vyžádání od oslovených subjektů.

SUPAFIL LOFT

SUPAFIL LOFT PRO

SUPAFIL LOFT PRO – panenská minerální izolace skelná čistě bílé barvy. Výroba probíhá přímo z rozvlákněné taveniny bez přídavných pojiv a dalších chemických aditiv. Rozvlákněná tavenina se schladí a vznikne skelné vlákno, které se upraví - zakrátí do velikosti vhodné pro foukanou technologii, odpráší a proběhne aplikace silikonového oleje. Na závěr se zabalí do komprimovaného jednorázového obalu. Váha jednoho balení je 16,6kg. Výrobek je certifikován pro normu ČSN EN 14 064-2. Nesesedá ani při nejnižších objemových hmotnostech - 16kg/m3. Výrobek je čisté bílé barvy a na dotek je velmi jemný. Nepráší, nedráždí pokožku. Výrobek je nehořlavý – třída reakce na oheň A1. Je ideální na foukání na volno i do dutin. Výrobce společnost KNAUF.

THERMO

THERMO

THERMO - minerální skelná izolace hnědé barvy. Drtí se z ořezů a neshodných výrobků vzniklých při výrobě skelných rohoží. Po drcení balí se do komprimovaného jednorázového balení o váze 16,6kg. Při foukání granulát mírně práší. V závislosti na nafoukané objemové hmotnosti sesedá až do výše 5%. Výrobek je certifikován pro normu ČSN EN 14 064-2 a je nehořlavý – třída reakce na oheň A1. Granulát je vhodný k použití při vyšších objemových hmotností především v případě izolování dutin. Na volných plochách s nízkou objemovou hmotností sesedá. Pozor lze jej nafoukat s velmi nízkou objemovou hmotností a tím pádem s podstatně horšími izolačními vlastnostmi. Výrobce KNAUF.

CLIMASTONE

CLIMASTONE

CLIMASTONE L, CLIMASTONE S, CLIMASTONE M – všechny tři druhy jsou z minerální čedičové izolace zelenožluté barvy. Drtí se z předem připravených tříděných izolačních desek. Jednotlivé druhy Climastone se od sebe liší jiným vstupním polotovarem, ale vždy se jedná o čedičový vstup a jinou konečnou délkou vlákna po rozdrcení. Po rozdrcení se vzniklé granuláty odpráší a přidává se cca 5% silikonového oleje. Dále se balí do komprimovaných jednorázových balíků o váze 15kg. Climastone L a Climastone M po nafoukání nesesedá Climastone S sesedá do 5% při nafoukaných objemových hmotnostech do 50-69 kg/m3. Všechny tři výrobky jsou certifikovány pro normu ČSN EN 14 064-2. Při foukání všechny tři druhy Climastone mírně práší. Nejméně prašným výrobkem je Climastone L. Výrobek vhodný na volné plochy s tvrdým podkladem (beton, hurdisky apod.). Výrobek je nehořlavý – třída reakce na oheň A1. Výrobce společnost CIUR a.s.

CLIMAGLASS WHITE

CLIMAGLASS WHITE

CLIMAGLASS WHITE – minerální skelná izolace bílé (slonová kost) barvy. Drtí se z ořezů a neshodných výrobků vzniklých při výrobě skelných rohoží. Po drcení výrobek prochází ještě odprášením a balí se do komprimovaného jednorázového balení o váze 12kg. Při foukání granulát mírně práší. V závislosti na nafoukané objemové hmotnosti sesedá až do výše 10%. Výrobek je certifikován pro normu ČSN EN 14 064-2 a je nehořlavý – třída reakce na oheň A1. Granulát je vynikající do dutin. Na volných plochách s nízkou objemovou hmotností sesedá. Výrobce CIUR a.s.

PAROC

PAROC

PAROC - minerální čedičová izolace šedozelené barvy. Drtí se z ořezů a neshodných výrobků vzniklých při výrobě čedičových deskových izolací. Výrobce vyrábí několik druhů granulátu pro foukání, ale všechny jsou téměř totožné. Liší se drobnými technickými parametry. Po drcení výrobek neprochází žádnou další úpravou a balí se do volně sypaných PE balení o váze 15kg. Při foukání granulát velmi práší. V závislosti na nafoukané objemové hmotnosti sesedá až do výše 10%. Výrobek je certifikován pro normu EN 14 064-2 a je nehořlavý – třída reakce na oheň A1. Pozor lze jej nafoukat s velmi nízkou objemovou hmotností a tím pádem s podstatně horšími izolačními vlastnostmi. Výrobce PAROC.

MAGMARELAX

MAGMARELAX

MAGMARELAX Rock a MAGMARELAX Eco – nejedná se o žádné konkrétní izolační výrobky. MAGMARELAX je pouze chráněné označení pro SYSTÉM foukané minerální izolace. Do tohoto systému mohou být kdykoliv a jakkoliv dle libovůle poskytovatele služby MAGMARELAX zařazovány nebo vyřazovány různé druhy izolačních materiálů. Je tedy nutné se poskytovatele služby ptát na aktuální zdroj dodávek izolačních granulátů a to na konkrétního výrobce a obchodní název výrobku. Dle normy ČSN EN 14 064 – 2 má investor právo toto vědět a foukací firma povinnost toto sdělovat. V systému MAGMARELAX jsou v současné době zahrnuty minerální foukané izolace, takže se systém MAGMARELAX spadá pod vliv oborové izolace ČSN EN 14 064 – 2 .

GRANROCK PREMIUM

GRANROCK PREMIUM

GRANROCK PREMIUM - minerální čedičová izolace šedozelené barvy. Drtí se z ořezů a neshodných výrobků vzniklých při výrobě čedičových deskových izolací. Po drcení výrobek prochází ještě odprášením a balí se do komprimovaného jednorázového balení o váze 20kg. Při foukání granulát mírně práší. V závislosti na nafoukané objemové hmotnosti sesedá až do výše 10%. Výrobek je certifikován pro normu ČSN EN 14 064-2 a je nehořlavý – třída reakce na oheň A1. Výrobce ROCKWOOL a.s.

GRANULAT R

GRANULAT R

GRANULAT R - minerální skelná izolace žluté barvy. Drtí se z ořezů a neshodných výrobků vzniklých při výrobě skelných rohoží. Po drcení balí se do komprimovaného jednorázového balení o váze 15kg. Při foukání granulát mírně práší. V závislosti na nafoukané objemové hmotnosti sesedá až do výše 10%. Výrobek je certifikován pro normu ČSN EN 14 064-2 a je nehořlavý – třída reakce na oheň A1. Granulát je vhodný k použití při vyšších objemových hmotností především v případě izolování dutin. Na volných plochách s nízkou objemovou hmotností sesedá. Pozor lze jej nafoukat s velmi nízkou objemovou hmotností a tím pádem s podstatně horšími izolačními vlastnostmi. Výrobce UNION LESNÍ BRÁNA a.s.

CLIMATIZÉR PLUS

CLIMATIZÉR PLUS

CLIMATIZÉR PLUS – celulózová čili papírová izolace šedé barvy. Vyrábí se z tříděného papírového odpadů. Ten se na drtí na stejnou velikost. V průběhu výroby se vysušuje a obohacuje chemickými látkami, které papírové izolace propůjčují vyšší odolnost vůči vlhkosti a zlepšují proti požární odolnost. Poté se výrobek balí do komprimovaného jednorázového balení o váze 13,6kg. Nafoukaná izolace sesedá až o 15% dle objemové hmotnosti. Při foukání výrobek práší. Výrobek je zařazen dle reakce na oheň do třídy C. Climatizér plus vyniká vynikající měrnou kapacitou tepla. To znamená, že lépe než minerální izolace dokáže v čase posunout přehřívání konstrukce, říká se tomu fázový posun. Ideální produkt do stěn dřevostaveb. Na volných plochách velmi rád sesedá. Výrobce společnost CIUR a.s.

TEMPELAN

TEMPELAN

TEMPELAN - celulózová nebo-li papírová izolace. Vyrábí se z tříděného papírového odpadů. Izolace je šedé barvy. Ten se na drtí na stejnou velikost. V průběhu výroby se vysušuje a obohacuje chemickými látkami, které papírové izolace propůjčují vyšší odolnost vůči vlhkosti a zlepšují proti požární odolnost. Poté se výrobek balí do komprimovaného jednorázového balení o váze 12,5kg. Nafoukaná izolace sesedá až o 20% dle objemové hmotnosti. Při foukání výrobek práší. Výrobek je zařazen dle reakce na oheň do třídy C. Na volných plochách velmi rád sesedá. Výrobce ENROLL CZ, spol. s r.o.

ISOCELL

ISOCELL

ISOCELL - celulózová nebo-li papírová izolace. Vyrábí se z tříděného papírového odpadů. Izolace je šedé barvy. Ten se na drtí na stejnou velikost. V průběhu výroby se vysušuje a obohacuje chemickými látkami, které papírové izolace propůjčují vyšší odolnost vůči vlhkosti a zlepšují proti požární odolnost. Poté se výrobek balí do komprimovaného jednorázového balení o váze 13kg. Nafoukaná izolace sesedá až o 15% dle objemové hmotnosti. Při foukání výrobek práší. Výrobek je zařazen dle reakce na oheň do třídy C. Na volných plochách velmi rád sesedá. Výrobce ISOCELL.

ISODEK

ISODEK

ISODEK - jedná se o privátní značku papírových izolací stavebnin DEKTRADE. Vyrábí se z tříděného papírového odpadů. Izolace je šedé barvy. Ten se na drtí na stejnou velikost. V průběhu výroby se vysušuje a obohacuje chemickými látkami, které papírové izolace propůjčují vyšší odolnost vůči vlhkosti a zlepšují proti požární odolnost. Poté se výrobek balí do komprimovaného jednorázového balení o váze 12,5kg. Nafoukaná izolace sesedá až o 15% dle objemové hmotnosti. Při foukání výrobek práší. Výrobek je zařazen dle reakce na oheň do třídy C. Na volných plochách velmi rád sesedá.

VATIZOL

VATIZOL

VATIZOL nebo WATISOL – celulózová nebo-li papírová izolace. Vyrábí se z tříděného papírového odpadů. Izolace je šedé barvy. Ten se na drtí na stejnou velikost. V průběhu výroby se vysušuje a obohacuje chemickými látkami, které papírové izolace propůjčují vyšší odolnost vůči vlhkosti a zlepšují proti požární odolnost. Poté se výrobek balí do komprimovaného jednorázového balení o váze 12,5kg. Nafoukaná izolace sesedá až o 15% dle objemové hmotnosti. Při foukání výrobek práší. Výrobek je zařazen dle reakce na oheň do třídy C. Na volných plochách velmi rád sesedá. Výrobce EKOCELL CZ, s.r.o.

Isover

ISOVER LEHKÝ

ISOVER LEHKÝ - minerální čedičová izolace šedozelené barvy. Drtí se z ořezů a neshodných výrobků vzniklých při výrobě čedičových deskových izolací. Po drcení výrobek neprochází žádnou další úpravou a balí se do volně sypaných PE balení o váze 12kg. Při foukání granulát velmi práší. V závislosti na nafoukané objemové hmotnosti sesedá až do výše 10%. a je nehořlavý – třída reakce na oheň A1. Výrobce ISOVER a.s.

MINERÁLNÍ DRŤ MÁŠKA

MINERÁLNÍ DRŤ MÁŠKA

MINERÁLNÍ DRŤ MÁŠKA – volně sypaný minerální granulát vyráběný z odpadu vzniklý při výrobě izolačních pouzder. Granulát má svůj vlastní certifikát, proto jej lze používat jako foukanou minerální izolaci dle normy ČSN EN 14 064-2. Dodává se v 18kg balení ve volně sypaných PE pytlích. Sléhavost 5% dle nafoukané objemové hmotnosti – 45kg/m3. Při foukání je velmi prašný. Před balení neprochází žádnou další technologickou úpravou – například odprášením. Výrobek je nehořlavý - třída reakce na oheň A1. Výrobce společnost MÁŠKA - IZOLACE s.r.o.

IZOMAT IZOLAČNÍ DRŤ

IZOMAT IZOLAČNÍ DRŤ

IZOMAT IZOLAČNÍ DRŤ – volně sypaná minerální drť z čedičového polotovaru. Granulát je různé velikosti 20 – 30 mm a je ve volně sypaných PE pytlích o váze 16kg. Vyrábí se drcením – odpadního materiálu z výroby izolačních pouzder. Granulát lze foukat, ale je velmi prašný, protože se po drcení už nijak neupravuje – neodprašuje se - nebo jej lze volně sypat. Nejedná se o výrobek, který má svou vlastní certifikaci, tudíž by se neměl dostat na trh foukaných minerálních izolací. Výrobek není certifikován pro normu ČSN EN 14 064-2. Jako certifikát výrobků je používán certifikát vstupní suroviny pro výrobu izolačních pouzder, což je z hlediska normy nevyhovující. Výrobce společnost IZOMAT stavebniny s.r.o.

IZOLTHERM GRANULÁT

IZOLTHERM GRANULÁT

IZOLTHERM GRANULÁT - Izoltherm Granulát je vyráběn drcením odpadů vzniklého při výrobě izolačních pouzder a má svůj certifikát a tím pádem jej lze používat jako foukanou minerální izolace dle normy ČSN EN 14 0654-2. Jedná se o výrobek z čedičové vaty. Při foukání je velmi prašný. Před balení neprochází žádnou další technologickou úpravou – například odprášením. Minerální foukaná izolace z čedičové vlny. Podle nafoukané objemové hmotnosti různě sléhává - 50 kg/m3 je 5- 10% po aplikaci, při použití 70 kg/m3 materiál nesesedá. Výrobek je nehořlavý - třída reakce na oheň A1. Výrobce společnost THERMICA PLS spol. s r.o.

Rockwool Granrock super

Rockwool Granrock super

Rockwool Granrock super - minerální čedičová izolace, šedozelená barva s pojivy, prašnost malá, lehká varanta čedičové izolace, komprimované balení, je vyroben z čedičových izolačních desek drcením

Thermofloc F

Thermofloc F

Celuloza – papír, šedá barva s přísadou látek proti hoření a navlhání ve jednotách procent hmotnosti, prašný materiál, komprimované balení.

STEICOzell

STEICOzell

Vyrábí se rozvlákněním krátkých dřevěných vláken měkkého dřeva (tedy snadno obnovitelné suroviny). Vodoodpudivé látky jsou obsaženy v řádu jednotek procent, aby byl zachován ekologický charakter izolace, ohleduplný k životnímu prostředí. Izolace má výborný zvukový útlum, jinak řečeno akustické vlastnosti – tj. jak vzduchovou neprůzvučnost, tak i útlum kročejového hluku, protože se izolace řadí mezi ty těžší. Je trvanlivá, stabilní.

Srovnáváme materiály od nejrůznějších izolačních firem a dodavatelů

!!! Varujeme vás před neautorizovanými prodejci a podvodníky, kteří se snaží obelstít své zákazníky. Více se dozvíte zde: Jak se vyhnout problémům při výběru izolace a nenaletět podvodníkům. !!!

Zanechte nám kontakt, ozveme se

15.05.
2017
Stříkané pěny

Stříkané pěny – měkké a tvrdé: popularizované a moderní technologie aplikace tepelných izolací.

19.04.
2017
Není izolace jako izolace

Jak poznat kvalitní izolační materiál a kvalitní izolační technologii? Když se řekne foukaná izolace, tak si dnes už spousta lidí dokáže představit o čem je řeč. Foukané izolace lze rozdělit dle několika hledisek

19.04.
2017
Rozdělení izolačních materiálů podle druhu výroby a vstupů pro výrobu

Podle druhu výroby a vstupů pro výrobu izolačního materiálu určeného k foukání.