PORADNA
Srovnavač izolací

Nafoukat si izolaci sám nebo pozvat foukací firmu?

Otázka, která napadne asi spoustu zájemců o foukané izolace. Na internetu je spousta fotek a videí z realizací různých foukaných izolací. Pravdou je, že poměrně dost lidí si svou foukanou izolaci nafoukalo samo. Ale tou samou pravdou je, že ne všichni jsme tak šikovní, že bychom už po shlédnutí videa na internetu uměli nafoukat izolaci do svého domu.

Z výše uvedeného vyplývá, že je reálné si izolaci sám nafoukat. Je ovšem potřeba zvážit všechna pro a proti.

Vybrat si lze z velkého množství druhů izolací a foukacích firem.

Vyberete-li si na foukaní izolace zkušenou firmu, tak se nemusíte prakticky o nic starat. Firma přijede s materiálem i foukacím strojem, nafouká, uklidí po sobě, odveze odpady. Vy za práci zaplatíte a máte zaizolováno. Pokud se rozhodnete izolovat svépomocí, musíte koupit materiál a to buď u foukací firmy, nebo u prodejce stavebního materiálu. Musíte si zapůjčit foukací stroj a to opět u foukací firmy nebo prodejce stavebního materiálu, ale těch, které tuto službu poskytují je velmi málo. Vyžádejte si kontakt.

Jak to probíhá?

Foukací stroj a materiál je třeba dopravit k Vám domů nebo na stavbu, což solidní poskytovatel zapůjčení foukacího stroje umí zařídit, ale Vy to zaplatíte. To samé platí s prodejem izolačního materiálu. Foukací stroj a izolační materiál máte už doma a je čas začít foukat. Jste proškolení s prací s foukacím strojem. Máte přichystaného pomocníka, který bude izolaci do foukacího stroje dávkovat a Vy foukat anebo naopak. To už je věcí Vaší organizace práce. A teď už je jenom na vás, jak dobře a kvalitně svou vlastní foukanou izolaci provedete. Po úspěšném (ale i neúspěšném) zafoukání následuje úklid a likvidace prázdných obalů od izolace. 

Fullservis

Pokud si vyberete dodávky foukané izolace včetně práce, tak k ceně za materiál, práci, dopravu (některé firmy poskytují dopravu zdarma nebo ji mají rozpočítanou v ceně izolace) a další náklady je dle daňových předpisů ČR účtovaná daň z přidané hodnoty (DPH) ve výši 15%. Pokud se rozhodnete izolaci nafoukat sami, tak k materiálu, zapůjčení stroje bude účtovaná daň z přidané hodnoty ve výši 21%

Realizace foukané izolace

Při realizaci foukané izolace od foukací firmy zákazník obdrží na foukanou izolaci – materiál a práci – záruku většinou od 2 do 5 let a to včetně záruky na případné slehnutí izolované vrstvy.

Při foukání svépomocí se vztahuje záruka pouze na materiál, nikoliv na nafoukanou vrstvu, protože tuto vrstvu jste vytvořili pomocí izolačního materiálu a Vaší práce. Takže případně slehnutí izolační vrstvy je tak trochu Váš problém. Tomuto problému se dá částečně předejít tím, že v místě nákupu izolačního materiálu dostanete informaci o sléhavosti kupovaného izolačního materiálu.

Náročnost izolace svépomocí

Předpokladem ovšem je, že prodejce bude o tom něco vědět. Proto doporučujeme foukané izolace pro svépomocné foukání kupovat u firem, které se zabývají i samotnou realizací foukaných izolací, protože je předpoklad, že o sléhavosti izolačních materiálu budou něco vědět. Tím se nechceme dotknout prodejců stavebních materiálů, ale v té škále nabízených stavebních materiálů, které stavebniny nabízí k prodeji, je velmi těžké a složité proniknout do problematiky foukaných izolací a znát všechna úskalí jednotlivých izolovaných konstrukcí a chování jednotlivých izolačních materiálů v nich.

Cenové srovnání a cena za izolaci svépomocí

Cenový rozdíl mezi zafoukáním izolace od zkušené firmy a svépomoci nemusí být zas až tak velký, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je třeba si uvědomit, že zkušená firma průměrný rodinný dům (100m2 s vrstvou izolace 250mm) zaizoluje za 3-5 hodin. Při svépomocném foukání to může trvat i celý den

Je tedy na zvážení, zda se vyplatí trávit den foukáním izolace, nebo si pozvat zkušenou foukací firmu

 

15.05.
2017
Stříkané pěny

Stříkané pěny – měkké a tvrdé: popularizované a moderní technologie aplikace tepelných izolací.

19.04.
2017
Není izolace jako izolace

Jak poznat kvalitní izolační materiál a kvalitní izolační technologii? Když se řekne foukaná izolace, tak si dnes už spousta lidí dokáže představit o čem je řeč. Foukané izolace lze rozdělit dle několika hledisek

19.04.
2017
Rozdělení izolačních materiálů podle druhu výroby a vstupů pro výrobu

Podle druhu výroby a vstupů pro výrobu izolačního materiálu určeného k foukání.