PORADNA
Srovnavač izolací

Drcené směsi pro izolaci

Různé drcené směsi, které pramálo izolují. Pod tímto pojmem myslíme rozdrcené polystyrénové nebo různé polyuretanové izolace z desek, kde nejsou patrné jednotlivé kuličky ale při pohledu vidíte nepravidelné kousky, které jednoznačně dokazují, že izolační materiál vznikl rozdrcením.

Drtiči směsí

Někteří drtiči do takto vzniklých drtí přidávají ještě další příměsi pro vylepšení vlastnosti rozdrceného odpadu. Jedná se o podobný způsob drcení odpadu, jaký jsme zmiňovali u drcení odpadu vzniklého při výrobě izolačních pouzder. Jednoduše řečeno.

Odpad, který by měl být zlikvidován, je dále drcen a prodáván jako izolační materiá

Polystyrén v podobě drti se chová úplně stejně jako v podobě kuliček – sublimuje, tedy vypařuje se a postupně z izolované konstrukce mizí. Požární odolnost opět mizerná – třída reakce na oheň E-F. To samé platí u drcených polyuretanových desek.

Drcené směsi - Polyuretany 

U tohoto materiálu je ještě jedno nebezpečí v případě vzniku požáru. Polyuretany při hoření zkapávají, to znamená, že hořící polyuretan tvoří kapky, které dále hoří. Při skapávání na podlahu se tedy vytváří hořící loužička, která zapaluje další materiály, na který se ocitla. Jedná se o velmi nebezpečný jev.

15.05.
2017
Stříkané pěny

Stříkané pěny – měkké a tvrdé: popularizované a moderní technologie aplikace tepelných izolací.

19.04.
2017
Není izolace jako izolace

Jak poznat kvalitní izolační materiál a kvalitní izolační technologii? Když se řekne foukaná izolace, tak si dnes už spousta lidí dokáže představit o čem je řeč. Foukané izolace lze rozdělit dle několika hledisek

19.04.
2017
Rozdělení izolačních materiálů podle druhu výroby a vstupů pro výrobu

Podle druhu výroby a vstupů pro výrobu izolačního materiálu určeného k foukání.