PORADNA
Srovnavač izolací

Dřevěné vlákno pro izolace

Dřevovláknité – dřevěné vlákno se vyrábí pro účely foukací technologie drcením zbytků nebo ořezů z výroby dřevovláknitých desek. V principu je to stejné jako při zpracování ořezů vzniklých při výrobě minerálních desek nebo rolí.

Technické parametry

Několik technický parametrů. Součinitel tepelné vodivosti ʎ=0,038-0,040 v závislosti na dosažené objemové hmotnosti při aplikaci, objemová hmotnost od 35-45kg/m3, protipožární vlastnosti – třída reakce na oheň E, což není vůbec dobrá hodnota a jedná se prakticky o hořlavý materiál.

Faktor difuzního odporu μ=1-2, dřevovlákno tak jako papírové izolace má dobrou měrnou kapacitu tepla a to 2100 J•kg -1 •K-1. Dodává se v komprimovaném balení, takže nehrozí podvodné jednání od aplikačních firem.

Cena izolace

Cenově se pohybuje nad úrovní foukaných celulózových izolací, takže je dražší než minerální izolace. Dřevovláknitá izolace je hořlavá a je těžší než skelná minerální izolace. Pro foukání dřevovláknitých izolací neexistuje žádná oborová norma.

15.05.
2017
Stříkané pěny

Stříkané pěny – měkké a tvrdé: popularizované a moderní technologie aplikace tepelných izolací.

19.04.
2017
Není izolace jako izolace

Jak poznat kvalitní izolační materiál a kvalitní izolační technologii? Když se řekne foukaná izolace, tak si dnes už spousta lidí dokáže představit o čem je řeč. Foukané izolace lze rozdělit dle několika hledisek

19.04.
2017
Rozdělení izolačních materiálů podle druhu výroby a vstupů pro výrobu

Podle druhu výroby a vstupů pro výrobu izolačního materiálu určeného k foukání.