PORADNA
Srovnavač izolací

Požární odolnosti

Podle požární odolnosti:

Nehořlavé materiály

Nehořlavéminerální čedičové a skelné – A1 nejlepší parametry na trhu, nehořlavost způsobuje materiál, ze kterého jsou vyrobené to znamená čedičová ruda a křemen. Chemické příměsi, které obsahují tyto izolace nejsou do nich aplikovány z důvodu vylepšení odolnosti vůči ohni a vylepšení certifikátů, protože panenské vlákno z minerálních izolace neobsahuje žádné chemické přísady a přesto je zařazeno do třídy reakce na oheň A1 – nehořlavá.

Materiály se sníženou hořlavostí

Se sníženou hořlavostícelulózové třída reakce na oheň B-E, se sníženou hořlavostí až hořlavé. Do těchto izolací se přidávají chemické látky zejména na bázi bóru, které mají za úkol snížit hořlavost papírových izolací, ale je to na úkor dodatečné chemie v izolaci. Pro zajímavost, 20% obsahu chemie znamená, že při nákupu 100kg papírové izolace si kupujete až 20 kg chemického koktejlu obsah chemie se liší dle druhu výrobce. Čím méně chemických přísad v papírových izolacích, tím horší protipožární vlastnosti papírové izolace mají.

Hořlavé materiály

Hořlavédřevovláknité, polystyrénové – třída reakce na oheň E-F – jsou hořlavé. Co k tomu dodat. Hořlavý materiál je prostě hořlavý materiál a je na každém z nás zda takové riziko ve svém domově podstoupí.

15.05.
2017
Stříkané pěny

Stříkané pěny – měkké a tvrdé: popularizované a moderní technologie aplikace tepelných izolací.

19.04.
2017
Není izolace jako izolace

Jak poznat kvalitní izolační materiál a kvalitní izolační technologii? Když se řekne foukaná izolace, tak si dnes už spousta lidí dokáže představit o čem je řeč. Foukané izolace lze rozdělit dle několika hledisek

19.04.
2017
Rozdělení izolačních materiálů podle druhu výroby a vstupů pro výrobu

Podle druhu výroby a vstupů pro výrobu izolačního materiálu určeného k foukání.